Veletrh pracovních příležitostí očima studentů

Kde budu pracovat? Kdo mě zaměstná?" Nad těmito otázkami přemýšlí většina studentů na vysoké škole, a nejen tam, před tím, než nastoupí do pracovní činnosti. Na tyto otázky je odpověď jednoduchá: „Kdo hledá, najde." Naštěstí Česká zemědělská univerzita v Praze toto hledání svým studentům usnadňuje pořádáním Veletrhu pracovních příležitostí. Oproti loňským létům, kdy se o organizaci veletrhu staraly jednotlivé fakulty, se letos tohoto úkolu částečně zhostilo Career Center ČZU, které sídlí na rektorátu.

Loni se mohli studenti setkat se svými potencionálními zaměstnavateli na všech fakultách místní univerzity a mimo jiné mohli navštívit kruhovou halu, kde bylo možno potkat zástupce firem jako např.: Škoda Auto a.s., AGROFERT HOLDING, ExxonMobil aj. Tento rok se studenti mohou těšit na více jak 15 celouniverzitních vystavovatelů i na doprovodný program složený ze 13 prezentací jednotlivých firem. Mimo to v chill out zóně budeme moci ochutnat skvělé nealkoholické drinky namíchané barmanským esem z 5* hotelu Hilton, projet se na segway a zkusit vyhrát nějakou zajímavou cenu (třeba i sud piva). Minulý rok byla prezentace a počet firem velmi dobrá a dle mého názoru orientovat se po veletrhu bylo velmi jednoduché. Co by se dalo letos zlepšit? Jistě navýšení intenzity distribuce informací týkajících se Veletrhu a to znamená oslovení co největšího počtu lidí – plakáty, letáky, FB, web, led obrazovky.

Uvidíme, jak se vydaří letošní veletrh pracovních příležitostí, který se bude konat ve čtvrtek 26. 2. 2015 od 10-15 hodin v budovách FAPPZ, PEF, IVP a zejména v Kruhové hale TF. Do té doby si připravte své životopisy a především úsměv na rtech. Bude-li si lámat hlavu nad tím, jak takový životopis napsat, jak by měl vypadat motivační dopis, respektive na co si dát pozor, tak sledujte web Career Center ČZU (www.cc.czu.cz).