Destination: Graduation

for english press here

 

Začal semestr, pro některé jde o první semestr na vysoké škole. Nové prostředí, noví lidé kolem a úplně jiný přístup ke studiu, než který znáte. Už jenom ta skutečnost, že se pohybujete v kampusu školy, kterou navštěvuje bezmála 20 tisíc studentů (přitom největší střední škola v ČR má méně než desetinu studentů). Až se z toho občas točí hlava.  

 

Možná jste v posledních týdnech a měsících pocítili takový svíravý pocit kolem žaludku. Nebo jste měli dlouhou noc, kdy vám hlavou vířila neskutečná spousta myšlenek, a z toho hukotu prostě nešlo usnout.  

Myšlenky jako: 

 „Co tu sakra dělám? Jak to mám zmáknout? Moji spolužáci jsou uplně jinde a já? “ 

„Co vlastně s tim oborem budu dělat? Je to vůbec pro mě? Má to nějakou budoucnost?“ 

 

A ke všemu je tu ještě známý fakt, že více jak 45 % studentů školu nedokončí! /Důvodů proč odchází je hodně, ale pro zvědavce se dají najít ve výroční zprávě univerzity a na webu je na toto téma hodně článků/

 

Nejistota na každém kroku. Prostě mazec! 

 

Je důležité říct, že to není nic špatného a ani neobvyklého. Ale je lepší mít nějakou podporu a pomoc, a proto přicházíme s pilotním a testovacím programem 

Destination: Graduation - aneb IKEA manuál pro začínajícího studenta

 

Soubor přednášek, které by si prvnák neměl necaht ujít - uložte si do kalendářů - míst není tolik, kolik bychom si přály.

 

 

STŘEDA 11. 10. 17:30 – 19:00 v posluchárně AI na FAPPZ (mapa ZDE - posluchárna je poblíž kantýny

Manuál k vysoké škole - PROČ, CO A JAK, abyste vytěžili maximum 

Interaktivní přednáška, workshop – můžeme tomu říkat, jak chceme. Co jsou důležité aspekty studia na VŠ? Že to nejsou jen vědomosti čerpané ze skript a dovednosti ze cvičení, napadne skoro každého. Ale co všechno mi studium může nabídnout? Jak nahlížet na náročné situace a jak to celé souvisí s budoucí kariérou??? 

Přizpůsobení se životu na VŠ, rozvoj přenositelných kompetencí, chaos jako přítel, náhodné a neplánované události jako velká součást osobního růstu (extra přednášky, stáže, praxe), sociální vazby a jejich důležitost (spolky, kalby, pivka)? 

Přednášející: Přemysl Gubani, Richard Nevšímal? 

 

V závěru panelová diskuse s „úspěšnými studenty ČZU“ – součástí programu bude i panelová diskuse „přátelské posezení“ s několika úspěšnými studenty (IZUN, senát), kteří nasídlí své zážitky a zkušenosti z prvních let studia na VŠ.

REGISTRACE NA EVENT ZDE

ČTVRTEK 12. 10. 18:00 – 19:30 ONLINE MS TEAMS

PŘEDNÁŠKA TIME MANAGEMENT (plánování a organizace)

V kurzu si vytvoříte svůj jedinečný systém, který vám bude pomáhat s plánováním a produktivitou. Už nebudete nic dohánět na poslední chvíli, mít ve všem zmatek a být ve stresu. Naučíte se dostat svůj život pod kontrolu a být daleko produktivnější.

Přednášející: Honza Kohut

REGISTRACE NA EVENT ZDE

STŘEDA 18.10. OD 17:30 do 19:00 v posluchárně AI na FAPPZ (mapa ZDE - posluchárna je poblíž kantýny)

PŘEDNÁŠKA Jak na ChatGPT

Umělá inteligence (AI) je budoucnost! Nemá cenu studentům zakázat její používání, naopak bychom je měli naučit, jak s AI efektivně pracovat.
Umělá inteligence představuje pro studenty ohromnou příležitost, jak si usnadnit studium a ušetřit hromadu času.
Na workshopu studenty inspiruji desítkami nápadů, jak používat různá AI řešení, a zejména pak ChatGPT ve svůj prospěch. Ale především studenty naučím, jak s ChatGPT správně pracovat, aby z tohoto úžasného nástroje dostali maximum.
Pokud jste si už s ChatGPT „hráli“, víte, že některé odpovědi jsou špatné, divné anebo moc obecné. Na workshopu se studenti naučí, jak efektivně zadávat „prompty“, aby je AI lépe pochopila a poskytla jim co nejkvalitnější výstupy. Na workshopu nezapomínám ani na zdůraznění rizik a omezení spojených s používání jakéhokoliv nástroje umělé inteligence.

Přednášející: Honza Kohut

REGISTRACE NA EVENT ZDE

STŘEDA 25. 10. OD 18:00 do 19:30 v online MS Teams

PŘEDNÁŠKA Jak si dělat kvalitní a zapamatovatelné poznámky

Psaní poznámek je jednou z nejoblíbenějších metod učení. Bohužel většina lidí se při dělání poznámek dopouští velké spousty chyb, které mají za následek horší zapamatování a porozumění studované látce.
Na workshopu se dozvíte, jak si psát poznámky efektivněji, aby vám toho zůstalo více v paměti a měli jste kvalitní studijní materiál, ze kterého se posléze můžete učit.
Rovněž vás naučím pracovat s moderními nástroji pro tvorbu poznámek jako je například RemNote, Notion, Obsidian nebo OrgPad. Tradiční programy jako je Word nebo Google Docs totiž nejsou pro psaní poznámek zrovna ideální.
Přednáší Jan Kohut

 

REGISTRACE NA EVENT ZDE

PS: link vám přijde do mailu v den konání programu

 

Po registraci vám budeme držet jedno ze 140 míst, tak si to uložte do kalendářů. Pokud nebudete moci dorazit, tak jde místo v systému zrušit a tím dáte možnost jiným, aby se programů zúčastnili. 

 

 

 

 

 

 

 

_____________________-English_______________________________________ 

 

The semester has started. For some of you, it is the first semester at a university. New environment, new people, and a completely different approach to study than you have been used to. And for some of you, it is even more. Just the fact that you are to share the campus with almost 20 thousand other students….. Sometimes it makes you dizzy and wondering if you are in the right place…. 

 

In the coming weeks and months, you may feel that not-so-funny feeling around your stomach. Or you have had a long night with an incredible amount of thoughts swirling in your head and could not fall asleep. 

Thoughts like: “What the hell am I doing here? How do I manage? My classmates are  cool and they will certainly manage, but what about me?....” 

 

 

And, on top of it all, there is the well-known fact that more than 45 % of students drop out of school! /to be honest in between population of international students it is lower/

 

Uncertainty at every turn. Holy Moly! 

Even though these feelings are quite common, it is always good to have some support and help. And that’s why we are coming up with a pilot event: 

Destination: Graduation - aka IKEA manual for fresh(wo)man

This semester we have decided to give it a try in the Czech language only whilst working on the English version very hard. Meanwhile, we would like to offer you some of our ongoing programs in English: 

 

Career Exploring Monday 24. 10. from 17:30 in the library 

Almost like an IKEA manual for your possible steps to discover your future career during your studies and make you almost irresistible for recruiters. But to get there, we can promise only sweat and tears :-D 

 

Please click here for REGISTRATION FOR this EVENT- don’t forget to make a note in you agenda.

 

 

 

More program we will offer in this semester and no worries you will be informed probably via emial :-D

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.