FESTIVAL STÁŽÍ ČZU & XFLOW

Festival stáží přinese celou řadu programů, které vám pomohou prozkoumat svět stáží skrz na skrz. Popovídáme si s úspěšnými stážisty a získáte jejich pohled na věc. Také budeme mít možnost si poslechnout náboráře z několika firem, kteří dovolí nahlédnout pod pokličku stážových programů ve firmách. A také si budeme moci projít několika rozvojovými workshopy, které vám usnadní stáž získat.

V tabulce níže najdete program festivalu s možností se zaregistrovat a níže najdete podrobnější popis, kdybyste se chtěli na jednotlivé fáze lépe připravit.

PONDĚLÍ 12.12. OD 17:30 ÚTERÝ 13.12. OD 17:30 STŘEDA 14.12. OD 17:30 ČTVRTEK 15.12. OD 10:00
onilne online online online
BÝT STÁŽISTOU PŘIPRAVIT SE NA STÁŽ ZAMĚSTNAVATELÉ  VELETRH STÁŽÍ

Diskuse s ostřílenými stážisty, kde budeme hledat odpovědi na otázky: Proč jít na stáž už během studia? Jak mi to pomůže v budoucí kariéře a má stáž smysl jen když po jejím absolvování dostanu nabídku na full-time pozici? Kde stáž hledat a jak se na ní připravit? Jaké jsou nejčastější chyby stážistů? A co můžu dělat kromě školy? 

Vyladit si CV a připravit se na pohovor -- prozkoumat sám sebe -- stáže v zahraničí jako zajímavá možnost

Jaké to je být na stáži? Na co se připravit a co od vás očekávají budoucí zaměstnavatelé? O své zkušenosti s prací se stážisty se podělí zástupci firem. Dozvíte se, jak stážistický program v jednotlivých společnostech může vypadat, na co se máte připravit při pohovoru i jak stáž využít na maximum. 

Prozkoumejte nabídky stáží a zkuste si 10-ti mutový online pohovor s náboráři

CHCETE PODROBNOSTI - KLIK CHCETE PODROBNOSTI - KLIK CHCETE PODROBNOSTI - KLIK CHCETE PODROBNOSTI - KLIK
REGISTRACE ZDE REGISTRACE ZDE REGISTRACE ZDE REGISTRACE ZDE

 

PONDĚLÍ 12.12. 17:30-19:00

BÝT STÁŽISTOU - debata se stážisty veterány

Tři zkušení stážisti se podělí o své zážitky, zkušenosti a doporučení pro budoucí stážisty. Budeme se bavit o jejich stážích, jak se k nim dostali, jak je vůbec napadlo se ke stážím odhodlat a co jim stáž přinesla. Debatu bude moderovat Vanda Adlerová, která bude pokládat důležité otázky, ale také se bude těšit na štípavé otázky z publika, třeba o stážových "fuckupech".

FILIP SKŘIČEK

Filip je srdcem dobrodruh. Po střední se prostě sbalil a vydal se hledat zkušenosti do světa. Konkrétně do Skotska, kde studuje business management. Svůj čas kromě studia věnuje i získáváním praktických zkušeností skrze stáže. Pracoval tak třeba pro Twisto nebo Škoda Auto a PWC. A aby toho nebylo málo, tak rozjel podcast Za Hranice, který rozebírá příběhy studentů, kteří se stejně jako on nebáli udělat krok do neznáma.

 
MARKÉRA ČAPKOVÁ

Markéta studovala bakaláře v Plzni, kde v rámci programu Erasmus+ vyjela na jeden semestr na studijní stáž do Francie. Tato zkušenost jí potvrdila, že se cítí v mezinárodním prostředí velmi dobře a začala tedy studovat navazující studium projektového managementu v rámci třínárodnostního studijního programu. Každý semestr tak strávila v jiné zemi a měla možnost zažít tři různé vzdělávací systémy. Na poslední semestr vyjela v rámci Evropského sboru solidarity na dobrovolnický pobyt do Gruzie. Po návratu hledala, jak doplnit čas psaní diplomové práce a našla si stáž v CIRAA, poradenské firmě v cirkulární ekonomice. Po dokončení odjela na absolventskou stáž do Paříže, kde následně začala i pracovat.

 
EMMA BABÁKOVÁ

Emma je středoškolačka, která má spoustu různorodých koníčků. Kombinuje herectví s dobrovolnictvím v nemocnici i účastní na prezentačních soutěžích. Je vítězkou Prezentiády a aboslventkou vzdělávacího programu EduPlán. Její příběh je inspirací pro všechny, kdo mají spoustu koníčků, ale nevědí jak je spojit a využít pro budoucí kariéru. Emma také ukáže, jak hledat mimoškolní aktivity, které jsou důležitou součástí, jak vzdělávání na střední, ale i vysoké škole.

 

 

 

ÚTERÝ 13.12. 17:30-19:00

PŘIPRAVIT SE NA STÁŽ - tři zajímavé workshopy od zkušených lektorů, které vás připraví, abyste mohli úspěšně zabojovat o každou stáž.

HR OKÉNKO PRO STÁŽISTY

Stáž je skvelá príležitosť obohacujúca študentov o praktické skúsenosti. Viete aké benefity má stáž a ako sa na stáž pripraviť? Počas našho stretnutia si povieme o tom prečo na stáž ísť, podľa čoho si stáž vybrať a čo vás bude s najvačšou pravdepodobnosťou čakať v rámci náborového procesu.  Vo vačšom detaile sa pozrieme na to, ako si zostaviť životopis, na čo v ňom nezabudnúť a čomu sa, naopak, radšej vyvarovať.

Lucia Klimková: Už od 15tich rokov ma zaujímala téma plánovania svojej vzdelávacej a kariérnej cesty. Preto som v 16tich rokoch odišla na strednú školu do USA, kde som strávila rok. Vyštudovala som anglický program na Mendelovej univerzite v Brne zameraný na podnikovú ekonómiu a manažement. Už počas vysokej školy som hľadala cesty, ako spojiť teoretické vedomosti z praxou. Preto som začala praxovať na medzinárodnej spoločnosti KBC, kde som sa prešla roznymi pozíciami od HR assistenta až po Head of HR. V súčastnosti pracujem ako CEO v spoločnosti Education.cz, ktorej zámerom je pomáhať mladým ľudom objavovať a realizovať ich plány o budúcnosti skrz kariérne poradenstvo a štúdium v zahraničí.

SEBEROZVOJ A STÁŽ Stáž jako cesta k seberozvoji. Jak využít stáž k poznání sebe sama i ke kariérnímu růstu. Přijďte se zeptat kariérového poradce a psychologa Valeryho Seničeva. Odpoví třeba na to, jak hledat stáž, co si vzít z toho, když jste zvolili nesprávný obor a jak se na stáž připravit, abyste ji využili na maximum a zjistili o sobě i oboru potřebné informace. Valery Seničev je kariérní poradce a talentový psycholog. Zaměřuje se na témata talentů a klíčových kompetencí potřebných pro uplatnění ve stávajících a nově vznikajících profesích. Je inovačním ambasadorem projektu Forbes Ideal Place, který podporuje malé a střední podniky v České republice. V posledních letech je také dvorním psychologem Education.cz, kde se podílí na komplexním programu osobního rozvoje s názvem EduPlán.

ZAHRANIČNÍ STÁŽE A DOBROVOLNICTVÍ

Zahraniční stáže: možnosti a zkušenosti s dobrovolnictvím, Erasmus+ i Evropskou dobrovolnou službou

Dozvíte se třeba: proč k sobě přistupovat jako k fíkusu jak si správně vybrat organizaci a místo stáže o jakých vzdělávacích programech pro vás i vaši babičku asi nevíte jak poznat kvalitní nabídku krátkodobého kurzu kde hledat více informací a jak se zapojit

Luci Sitarová má zkušenosti se vzdělávacími pobyty v zahraničí nejen jako účastnice, ale i jako organizátorka a školitelka. Bude sdílet svoje zážitky ze stáže v Českém centru v Paříži i ročního dobrovolnictví v Lotyšsku. A pokud si myslíte, že na účast ve vzdělávacích programech Erasmus+ a dalších nemáte čas, rychle vás vyvede z omylu.

 

STŘEDA 14.12. 17:30 - 19:00

ZAMĚSTNAVATELÉ STÁŽISTŮ - debata se zaměstnavateli, kteří stáže nabízejí. Jak nad stážemi přemýšlejí, co je jejich cílem, co můžete na jejich stážích čekat a co od budoucích stážistů čekají oni.

 PODROBNOSTI PŘIPRAVUJEME

 

ČTVRTEK 15.12. 10:00 - 13:00

online VELETRH STÁŽÍ - online prostředí nás posledních pár let provází více a více a máme pro vás i online veletrh na platformě Brazen, díky které zažijete podobnou veletržní zkušenost jako studenti na prestižních zahraničních univerzitách. Veletrh je postavený na interakcích 1:1. Tedy když seberete odvahu získáte 10 min náboráře jen pro sebe a můžete se ptát a třebas i získat možnost se přihlásit na stáž.

Zde je pár článků, které vám pomohou se připravit na samotký veletrh:

 

SEZNAM VYSTAVOVATELŮ najdete na webu veletrhu REGISTRACE ZDE

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.